قوانین رزرو هتل در هتل پیشه

مجموعه هتل پیشه به عنوان یک سرویس دهنده نرم افزاری به هتلداران و مسافران محترم : 
- هتل پیشه هیچ مسئولیتی در قبال رزرو انجام شده ندارد و پرداخت وجوه مستقیما به حساب هتل مورد نظر واریز می گردد.
- هتل پیشه هیچ مسئولیتی در قبال قوانین داخلی هتلها از جمله درصد جریمه و ضوابط اجتماعی پذیرش مسافرین ندارد.
- هتل پیشه تلاش میکند با ارائه خدمات نرم افزاری مناسب متنوع ترین و بهترین مراکز اقامتی در سراسر کشور را جذب و معرفی نماید.

ایجاد اختلال
کسانی که به هر شکل در شبکه ایجاد مزاحمت نمایند، از قبیل ایجاد رزروهای موقت پی در پی یا بردن رزرو به مرحله پرداخت به هتل و عدم پرداخت هزینه رزرو، طبق هماهنگی قبلی صورت گرفته با سازمان گردشگری و قوه ی محترم قضاییه بخش جرائم اینترنتی، برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

اطلاعات و مشخصات هتل ها
مسئولیت تمام اطلاعات و مشخصاتی که در مورد اماکن اقامتی در سایت مشاهده می گردد، اعم از قیمت اتاقها، روش محاسبه ی عوارض، حق سرویس اضافه، صبحانه و ناهار بر روی اتاقها، استخر و سونا، ترانسفر از فرودگاه و راه آهن و تمامی امکانات و تجهیزاتی که توسط هتل ذکر شده بعهده ی هتل می باشد، زیرا این اطلاعات توسط بخش رزرواسیون هتل ها بر روی شبکه قرار گرفته است.
مسافرینی که کوچکترین شک و تردیدی در خصوص اطلاعات ذکر شده دارند، باید قبل از تصمیم گیری در خصوص رزرو، با پشتیبانی رزرو هتل تماس گرفته و موارد را مطرح نموده و سپس اقدام به رزرو نمایند. شماره تماس بخش پاسخگو به هرگونه سوال از سوی مسافرین محترم در قسمت آدرس هتل ها درج شده است، مسافرین می توانند با استفاده از آن با مسئولین رزرواسیون هتل مورد نظر خود تماس حاصل فرمایند.

ورود به شهر و اقامت در هتل
این مرکز هیچگونه مسئولیتی در قبال کلیه مواردی که در زمان ورود مسافر به شهر مورد نظر وجود دارد، اعم از استقبال، ترانسفر، کیفیت اتاق، کیفیت غذا و خدمات هتل و غیره را ندارد، لیکن در نظرسنجی هایی که با استفاده از فرم آنلاین ارزشیابی مراکز اقامتی از مسافرین پس از سفر ایشان بعمل خواهد آمد، موارد از مسافرین اخذ گردیده که شاخص رتبه بندی کیفیت هتل ها می باشد و در صورت کاهش کیفیت در ارائه خدمات به مسافرین، هتل به صورت خودکار از سیستم حذف خواهد شد.

قوانین کنسلی رزرو
مسافرین محترم حتما قبل از پرداخت آنلاین وجه و نهایی نمودن رزرو هتل موارد زیر را به دقت مطالعه فرمایید.

قوانین کنسلی از طرف مرکز:
1- مسافرین محترم باید در زمان مقرر جهت رزرو هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایند،علی الخصوص در ایام پیک که ظرفیت اتاق مراکز اقامتی محدود می باشد تاخیر در پرداخت وجه می تواند سبب پر شدن اتاق و عدم نهایی شدن رزرو گردد که در این موارد مسافر بایستی هتل دیگری را جایگزین انتخاب قبلی خود نماید.
2- در صورتی که مسافر هزینه رزرو را پرداخت کرده و واچر را دریافت نکرده باشد عدم دریافت واچر به منزله عدم تایید رزرو بوده و کل مبلغ رزرو به حساب مسافر حداکثر تا 72 ساعت بعد عودت داده می شود.

3- در موارد نادری ممکن است پس از تایید نهایی رزرو،به دلیل مشکلات فنی و خرابی در هتل و اتاق رزرو شده و یا مسائل امنیتی در شهر یا هتل رزرو شده یا اشتباه کارمندان بخش رزرواسیون در صورتی که رزرو نهایی شده باشد با اعلام مسئول رزرواسیون هتل کنسل گردد،در این موارد شبکه در حدامکان هتل دیگری را جایگزین و در غیر این صورت کل مبلغ از سوی هتل به حساب مسافر حداکثر تا 72 ساعت بعد عودت داده می شود.

قوانین کنسلی از طرف مسافر:
هتل‌داران برای جلوگیری از ضررهای ناشی از کنسلی رزرو توسط مسافرین قوانینی را وضع کرده‌اند که بنا به شرایط و زمان انصراف قابل تغییر است. به همین دلیل شرایط و مبلغ جریمه در زمان کنسلی اعلام و از مبلغ واریزی کسر خواهد شد. مابقی مبلغ به حساب مسافر از سوی هتل حداکثر تا 72 ساعت بعد واریز خواهد گشت.
1- مسافرین محترمی که به هر دلیل از انجام سفر منصرف می گردند باید در اسرع وقت کنسلی رزرو خود را به مسئول رزرواسیون هتل خود اطلاع دهند (تکمیل فرم استرداد وجه آنلاین - دستی) که در هر زمانی و تحت هر عنوانی کنسلی صورت پذیرد در غیر اینصورت شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال عودت هزینه رزرو از سوی هتل به مسافر نخواهد داشت.
2- مسئولیت نداشتن مدارک کامل هویت و زوجیت (در اکثر هتل ها تنها عقدنامه معتبر و مورد پذیرش هتل می باشد.) که قانونا موجب عدم پذیرش میهمان در هتل می شود به عهده میهمان بوده و عموما هتل ها غیر از ایام پیک در این موارد یک شب کنسلی را دریافت می کنند.

3- (رزروهای ایام پیک نوروز، تابستان، تعطیلات، اعیاد، شهادت ائمه اطهار، فصل های نمایشگاهی و ایام برگزاری سمینارهای دانشگاهی، همایش های ملی و منطقه ای و ... ایام پیک می باشد.) با توجه به قوانین خصوصی مراکز اقامتی، درصد جریمه برای مسافر تعیین شده است.
4- رزروهای مربوط به مراکز اقامتی که گارانتی می باشند و به هیچ عنوان کنسل نمی شود.
5- متاسفانه به دلیل اینکه قانون واحدی جهت تعیین مبلغ و میزان کنسلی هتل ها وجود ندارد و این قوانین بین شهرها و هتل ها در ایام مختلف، متفاوت می باشد، تعیین مبلغ کنسلی به عهده هتل بوده و سامانه رزرو آنلاین هتل پیشه نقشی در تعیین میزان کنسلی ندارد.
6- مبلغی که پس از کنسلی با کسر جریمه باید به مسافر عودت داده شود مستقیما توسط هتل با طی کردن مراحل حسابداری بین 48 تا 72 ساعت از تاریخ اعلام کنسلی مسافر به حساب ایشان واریز می گردد.
لازم بذکر است مجموعه هتل پیشه هیچ گونه کارمزدی بابت کنسلی شما دریافت نمی کند.
7- موارد ناگهانی 
در شرایط ناگهانی از قبیل سیل، آتش سوزی، زلزله، جنگ، بسته شدن جاده ها و ... شبکه رزرواسیون آنلاین هتل پیشه هیچگونه تعهد و مسئولیتی در مورد اسکان و پذیرایی از میهمانان محترم ندارد.

کاربر گرامی در صورت اینکه درخواست رزرو خود را بعد از ارسال فرم، پیگیری ننمائید، مجموعه هتل پیشه درخواست را در سوابق شما ذخیره خواهد کرد و این به عنوان یک امتیاز منفی برای شما در نظر گرفته خواهد شد، و علاوه بر اینکه سیستم، شما را از آن پس به عنوان مشتری بد حساب تلقی می نماید، کلیه امتیازات سیستم دیگر به شما تعلق نخواهد گرفت.